PROČ SI NAJMOUT SVATEBNÍ AGENTURU? A KDYŽ ANO – JAKOU?

Zažili jste už svatbu, kde nebyl nikdo, kdo by ji organizoval, hosté nevěděli, kam mají jít, co mají dělat, co se bude dít, nebo měli hlad a žízeň? Byly na svatbě prostoje, čas nebyl dostatečně využitý k tomu, aby zábava plynula?

To jsou hlavní důvody, proč je dobré mít na svatbě někoho, komu dáte veškerou zodpovědnost. Když s klienty svatbu několik týdnů až měsíců připravuji, vždy si vytvoříme zvláštní pouto. Oni ví, že se na mne mohou kdykoli spolehnout, nemusí si dělat starosti s detaily. Pokud je něco trápí, jsem vždy ochotná je vyslechnout a díky mým zkušenostem jim jsem schopna poradit, jak danou situaci řešit.

Najít na trhu dobrou svatební agenturu, na kterou se můžete plně spolehnout, je hodně náročné. Často mohou dle stránek vypadat dobře, reference vypadají slibně, ale reálně je bohužel dobře fungujících agentur opravdu velice málo. Často na začátku jednáte s majitelkou, ale ve finále Vaši svatbu připravuje někdo jiný. Já jsem zastáncem toho, aby na svatbě dělal vždy jeden profesionál, který se Vám věnuje naplno.

Jeden můj klient mi před časem řekl, že je pro něj velice těžké poznat, v čem se jednotlivé svatební agentury liší a neví, jak si vlastně vybrat. Velký problém trhu svatebních agentur vnímám v tom, že na začátku těžko odhadnete, jak kvalitní svatební agentura je a víceméně dáte na reference a osobní sympatie.

Na začátku můžou koordinátorky působit velice příjemně, ale těžko na začátku říci, jestli budou svou práci odvádět kvalitně a poctivě a jak vlastně koordinace svatebního dne proběhne. Již několikrát se mi stalo, že za mnou přišli nešťastní klienti po podpisu smlouvy s jinou agenturou, že jim vnucuje služby a dodavatele, o které vůbec nemají zájem a tlačí je do věcí, které nechtějí. Pokud se Vám toto u někoho stane, určitě si stůjte za svým. Vy jste klienti, jsou to vaše peníze a vaše svatba. Nenechte se nikdy do ničeho tlačit! Svatební agenturu máte od toho, aby vám dávala tipy, doporučení, své know-how a ulehčila vám spoustu práce a ušetřila čas.

Všeobecné doporučení je, dejte na osobní setkání a sympatie k dané svatební agentce. Většinou již po 15 minutách schůzky se mnou mají klienti jasno, že se mnou chtějí spolupracovat.

2_PROČ SI NAJMOUT SVATEBNÍ AGENTURU_2

Je velice důležité, aby se při hledání agentury skloubilo více věcí:

  • Vaše sympatie k dané osobě, která by Vám svatbu měla organizovat a hlavně svatební den koordinovat – budete s ní v kontaktu několik měsíců a je důležité, abyste si seděli a vzájemná setkávání Vám byla příjemná
  • Jistota, že je daná agentura profesionální a má za sebou mnoho zkušeností – nejen majitelka, ale i spolupracovnice!
  • Nebude Vám zbytečně vnucovat něco, čím si nejste úplně jistí, nebo za co nechcete utrácet

Je potřeba, aby organizátorka nejen skvěle svatbu připravila, nabízela Vám dodavatele dle Vašich představ a finančních možností, při organizaci svatby nedělala chyby, vše promyslela do detailu, na nic nezapomněla, ale zejména, aby svatební den zkoordinovala s přehledem, úsměvem a vnitřním klidem, schopností rychle řešit problémy, aniž by to kdokoli z hostů zaregistroval, a tak dále – je zde spoustu aspektů, které je potřeba skloubit, aby byl výsledek dobrý.

Mí klienti mi často říkají, že si na začátku ani nedovedou představit, v čem všem jim agentura může pomoci a většinou si nejsou jisti, do čeho vlastně jdou.

Co můžete očekávat očekávat od spolupráce se mnou, si můžete přečíst ZDE

Po svatbě téměř vždy uznají, že si ani nedokázali představit, kolik toho pro jejich svatbu budu zařizovat a co všechno vlastně příprava svatby obnáší.

Jak tedy poznáte, že je svatební agentura ta pravá? Prostě se sejděte s majitelkou a uvidíte, jak na vás zapůsobí!

logo